Kontakta oss

Har du frågor om Operation Smile eller gåvor?

001-phone-call.png
08-515 124 00  (telefontid vardagar 8-18)

002-email.png
sverige@operationsmile.org

Har du en volontärfråga?

002-email.png 
volontar.se@operationsmile.org


Adress

Besöksadress
Upplandsgatan 3
111 23 Stockholm

Faktureringsadress
Operation Smile Sverige
c/o Brain Accounting AB
Box 2070
103 12 Stockholm

Du får gärna skicka din faktura i PDF-format till e-postadress:
leverantor@brainaccounting.se


Söker du någon från kansliet?

Ledning

Cajsa Wiking, generalsekreterare

 cajsa.wiking@operationsmile.org

 
 070-864 81 51

Anna Magnusson, ledningsadministratör

  anna.magnusson@operationsmile.org


  076-324 65 02

Insamling

Johan Norrby, insamlingsansvarig

  johan.norrby@operationsmile.org

 
 076-161 79 10

Annika Norén, insamlare

 annika.noren@operationsmile.org

 
 076-162 32 27


Nathalie Lundin, insamlare

 nathalie.lundin@operationsmile.org


 076-161 79 28

Johanna Bråberg, givarservice

  johanna.braberg@operationsmile.org


  08-598 421 02

Malin Andersson, givarservice

 malin.andersson@operationsmile.org


 08-598 421 01

Karolina Ahlgren, givarservice

  karolina.ahlgren@operationsmile.org


  08-598 421 03



Lovisa Sjögren, insamlare (föräldraledig)

  lovisa.sjogren@operationsmile.org
   

EKONOMI

Malin Söderström, ekonomiansvarig

 malin.soderstrom@operationsmile.org


 076-003 65 22

Kommunikation/Marknad

Susanne Edmark, pressansvarig

 susanne.edmark@operationsmile.org

 
 070-932 97 99

Ted Svensson, marknadsansvarig (föräldraledig)

 ted.svensson@operationsmile.org 
   

Susanne Isberg, kommunikatör

 susanne.isberg@operationsmile.org

 070-536 07 35

Henrik Östman, projektledare

 henrik.ostman@operationsmile.org


 070-819 89 49

Emelie Berg, webbredaktör

  emelie.berg@operationsmile.org


  073-690 78 20

VOLONTÄRSAMORDNING

Hedde Lundgren, volontärsamordnare

 hedde.lundgren@operationsmile.org

 

 
 073-390 30 30


Hittar du inte den du söker? Vill du bli kontaktad? Fyll i formuläret nedan.


 


Bankgiro (90-konto):
900-2221 

Organisationsnummer: 802426-4734

International bank details
Name of foundation: Insamlingsstiftelsen Operation Smile Sverige 
Name of bank: Swedbank
IBAN: SE8180000832799148957203
BIC/SWIFT: SWEDSESS

“Varje barn som föds med en ansiktsmissbildning är vårt ansvar. Om vi inte tar hand om det barnet, finns det ingen garanti för att någon annan kommer att göra det.

- Kathy Magee, grundare Operation Smile