Kontakta oss

Har du frågor om Operation Smile eller gåvor?

telefon-contact.jpg
08-515 124 00  (telefontid vardagar 8-18)

mail-contact.jpg
sverige@operationsmile.org

Har du en volontärfråga?

mail-contact.jpg
volontar.se@operationsmile.org


Adress

Besöksadress
Upplandsgatan 3
111 23 Stockholm

Faktureringsadress
Operation Smile Sverige
c/o Brain Accounting AB
Box 2070
103 12 Stockholm

Du får gärna skicka din faktura i PDF-format till e-postadress:
leverantor@brainaccounting.se


Söker du någon från kansliet?

Ledning

Cajsa Wiking, generalsekreterare

 cajsa.wiking@operationsmile.org

 
08-400 261 57

Barbro Sen, ledningsadministratör

 barbro.sen@operationsmile.org

 
08-400 267 98      

Insamling

Johan Norrby, insamlingsansvarig

 johan.norrby@operationsmile.org

 
08-400 261 56

Lovisa Sjögren, insamlare

  lovisa.sjogren@operationsmile.org

 
08-400 261 53

Johanna Bråberg, givarservice

  johanna.braberg@operationsmile.org


 08-400 261 54

Nathalie Lundin, givarservice

 nathalie.lundin@operationsmile.org


08-400 261 52

Malin Andersson, givarservice

 malin.andersson@operationsmile.org


08-400 261 59

Annika Norén, insamlare (föräldraledig)

 annika.noren@operationsmile.org

 

EKONOMI

Malin Söderström, ekonomiansvarig

 malin.soderstrom@operationsmile.org


08-400 261 48

Kommunikation/Marknad

Susanne Edmark, pressansvarig

 susanne.edmark@operationsmile.org

 
08-400 267 96
070-932 97 99

Ted Svensson, marknadsansvarig

 ted.svensson@operationsmile.org 

 
08-400 267 95

Susanne Isberg, kommunikatör

 susanne.isberg@operationsmile.org

 08-400 261 55

Henrik Östman, projektledare

 henrik.ostman@operationsmile.org


070-819 89 49

Emelie Berg, webbredaktör

 emelie.berg@operationsmile.org


08-400 261 49

VOLONTÄRSAMORDNING

Hedde Lundgren, volontärsamordnare

 hedde.lundgren@operationsmile.org

 

 
08-400 261 58


Hittar du inte den du söker? Vill du bli kontaktad? Fyll i formuläret nedan.


 


Bankgiro (90-konto):
900-2221 

Organisationsnummer: 802426-4734

International bank details
Name of foundation: Insamlingsstiftelsen Operation Smile Sverige 
Name of bank: Swedbank
IBAN: SE8180000832799148957203
BIC/SWIFT: SWEDSESS

“Varje barn som föds med en ansiktsmissbildning är vårt ansvar. Om vi inte tar hand om det barnet, finns det ingen garanti för att någon annan kommer att göra det.

- Kathy Magee, grundare Operation Smile