Kontakta oss

Har du frågor om Operation Smile eller gåvor?

telefon-contact.jpg
08-515 124 00  (telefontid vardagar 8-18)

mail-contact.jpg
sverige@operationsmile.org

Har du en volontärfråga?

mail-contact.jpg
volontar.se@operationsmile.org


Adress

Besöksadress
Upplandsgatan 3
111 23 Stockholm

Faktureringsadress
Brain Accounting AB
Box 2070
103 12 Stockholm

Du får gärna skicka din faktura i PDF-format till e-postadress:
leverantor@brainaccounting.se


Söker du någon från kansliet?

Ledning

Cajsa Wiking, generalsekreterare

 cajsa.wiking@operationsmile.org

 
08 400 261 57

Barbro Sen, ledningsadministratör

 barbro.sen@operationsmile.org

 
08-400 267 98      

Insamling

Johan Norrby, insamlingsansvarig

 johan.norrby@operationsmile.org

 
+46 (0)8-400 261 56

Annika Norén, insamlare

 annika.noren@operationsmile.org


+46 (0)8 400 261 52

Lovisa Sjögren, insamlingsassistent

  lovisa.sjogren@operationsmile.org

 
+46 (0)8-400 261 53

Johanna Bråberg, insamlingsassistent

  johanna.braberg@operationsmile.org


 +46 (0)8-400 261 54

Kommunikation/Marknad

Susanne Edmark, pressansvarig

 susanne.edmark@operationsmile.org

 
+46 (0)8-400 267 96
+46 (0)70-932 97 99

Ted Svensson, marknadsansvarig

 ted.svensson@operationsmile.org 

 
+46 (0)8-400 267 95

Susanne Isberg, kommunikatör

 susanne.isberg@operationsmile.org

 +46 (0)8-400 261 55

VOLONTÄRSAMORDNING

Hedde Lundgren, volontärsamordnare

 hedde.lundgren@operationsmile.org

 

 
+46 (0)8-400 261 58


Hittar du inte den du söker? Vill du bli kontaktad? Fyll i formuläret nedan.


 


Bankgiro (90-konto):
900-2221 

Organisationsnummer: 802426-4734

International bank details
Name of foundation: Insamlingsstiftelsen Operation Smile Sverige 
Name of bank: Swedbank
IBAN: SE8180000832799148957203
BIC/SWIFT: SWEDSESS

“Varje barn som föds med en ansiktsmissbildning är vårt ansvar. Om vi inte tar hand om det barnet, finns det ingen garanti för att någon annan kommer att göra det.

- Kathy Magee, grundare Operation Smile